Galeria
Hucisko
Roztocze Środkowe
Partyzancki Kraj
Linki
Roztocze - pogoda
Poleć stronę
Sonda
<<      >>
[IMG]
Ocena: 4 / 5 (ocen: 1) · oceń
Dodano: 23.10.2006
Autor: leszeks
Komentarze
leszeks   19.05.2012 o 23:22
Pani Ewo,
Proszę o kontakt na maila. Bardzo chętnie oprowadzę Panią po miejscach, gdzie przebywał, walczył oraz zginął Adam Haniewicz. Czy wie Pani jak zginął? Jest to historia warta pamięci.
Źródła na Zamojszczyźnie podają, że po odnalezieniu ciała, jego matka zabrała je i pochowała w Otwocku. Ciekawa historia, jeśli nie Otwock to gdzie? Na Zamojszczyźnie również nie jest pochowany.
Ewa M.   12.12.2011 o 22:22
Moi rodzice znli pania Marie Haniewicz, matke sp Adama Haniewicza "Woyny". Mieszkalismy w Jej domu, ktory byl kiedys pensjonatem. Wiele razy opowiadala im sekretnie o swoim synu - byl to koniec lat 50-tych. Od rodzicow wiem, ze byla to niezwykle zacna kobieta. Pamietam rowniez dzien, w ktorym zmarla p. Haniewicz. Bylo niezwykle poruszenie, duzo ludzi - tyle zapamietalam jako dziecko natomiast dobrze znalam i dobrze pamietam kuzynke p. Haniewicz - Leokadie, ktora wspolnie z Nia mieszkala. Pani Haniewicz zostala pochowana w W-wie na Brodnie, w grobie rodzinnym natomiast syn Adam Haniewicz na pewno nie zostal pochowany w Otwocku. Moze dane mi bedzie odwiedzic miejsce bohaterskiej smierci A. Haniewicza - takie mam plany na przyszlosc.
Dodaj komentarz
Kod:
Przepisz kod z obrazka.
IMG
Autor:
e-mail:
Treść:

BBCode »
:-) :-D :-~ ;-) 8-) :-| :-( :-|| :-V
Licznik:  00000

Powered by F3Site.